Hakkımızda


Kuruluş

2002 yılında K.MARAŞ'ta Saf Group bünyesinde Saflon Metal San. Ve Tic. A.Ş. Unvanıyla üretim faaliyetine başlayan şirketimiz, şu anda 10.000 m2 kapalı 22.000 m2 açık alan üzerine kurulmuştur. Yanmaz, yapışmaz mutfak eşyaları alanında faaliyet gösteren tesisin kapasitesi 180.000 adet/ay dır.

Üretim

Üretimlerde özel alaşımlı alüminyumun (Forged Alüminyum) sıvama presi şeklinde olup tava, tencere, sospen, tepsi ve set gruplarını içermektedir.

Saflon Metal San Ve Tic A.Ş.'de Üretimde kullanılan teknoloji, ekipman, ham madde ve yardımcı malzemeler özenle belirlenmekte, teflon ürünler laboratuar ortamında korozyon testi, yapışmazlık (non stick) performansı testi, aşınma direnci testi ve çizilme direnci testlerinden geçerek müşteriye sunulmaktadır. Böylece imalatçı ve ihracatçı firma olarak ürettiği yüksek kaliteli ürünlerle dünya markaları ile rekabet gücünü de arttırmaktadır.

Tecrübe ve İstikrar

Tecrübe ve deneyimlerini kalite ve yönetim anlayışı ile birleştiren Saflon Metal San. Ve Tic. A.Ş. ihracat potansiyelini sürekli arttırarak müşteri beklentilerinin üzerinde ürün ve hizmetler sunmaya devam etmektedir…

Türkiyenin önde gelen mutfak eşyaları üreticilerinden SAFLON METAL A.Ş. kalitede sürekliliğin önemini kavramış ve bu nedenle ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi standartlarına göre çalışmayı seçmiş olup belgeyi 2004 yılında şirket bünyesine katmıştır.

Yaygın Dağıtım Ağı

Yurtiçindeki dağıtıcılarımız aracılığı ile Türkiye'deki tüm mağaza ve satış noktaları, yurtdışına gerçekleştirdiği ihracatla tüm dünya pazarı potansiyel müşteri profilimizi oluşturmaktadır.