Ürün Kullanımı ve Bakımı


Ürün Kullanımı

1- Mutfak eşyanızı ilk kullanımdan önce mutlaka sıvı deterjan ve ılık su ile yumuşak sünger yardımı ile yıkayınız ve ilk pişirme öncesi mutfak eşyanızın yüzeyine bir miktar sıvı veya katı yağ ile yağlayınız.

2- Yemeklerinizi daima orta ateşte pişiriniz. Hiçbir zaman mutfak eşyanızı normalin üstünde bir ateşte ısıtmayınız. Bu size büyük bir ısı tasarrufu sağlayacaktır.

3- Sadece plastik veya tahta mutfak gereçleri kullanınız. Metal gereçleri asla kullanmayınız. Mutfak eşyanıza keskin ve ucu sivri cisimler sürmekten kaçınınız.

4- Mutfak eşyanızın içini ve dışını temizlerken, bulaşık tozu ve bulaşık teli kullanmayınız. Sıvı krem deterjanla yıkayınız.

5- Mutfak eşyanız düşük sıcaklık ve hassas yıkama programı kullanma şartı ile bulaşık makinasında yıkanabilir, ama kullanılan kimyasal temizleme maddesinden dolayı ürün tabanlarında kararmalar oluşabileceği için tavsiye edilmez.

6- Eğer mutfak eşyanızın içinde herhangi bir şey yanarsa, o mamülü ılık suyla doldurunuz ve yıkamadan önce birkaç saat bekletiniz. Eğer tam temizlik elde edemezseniz bu suya bir kaşık sirke ilave edip birlikte kaynatınız.

7- Mutfak eşyanızı uzun müddet kullandıktan sonra ürünün iç kısmında benek ve çizgiler oluşabilir; endişe etmeyiniz. Bu durum mutfak eşyanızın daha uzun süre kullanılabilirlik özeliğini etkilemez.

Genel Bilgiler

Ürünlerimizde dünyaca bilinen İtalyan Whitford markasının PFOA içermeyen iç ve dış yüzey kaplamaları kullanılmaktadır. Safon tencereler sağlığınızı asla riske sokmaz. Çünkü vizyonumuz en sağlıklı mutfak gereçlerini üretmektedir.

Ürünlerimiz; İç yüzey üç kat, dış yüzey iki kat non-stick kaplama ile kaplanarak yüksek dereceli ısıdan geçirilerek üretilmiştir. Böylece iç yüzeylerin benzerlerinden daha dayanıklı, dış yüzeylerin ise uzun süre kullanımdan sonra daha ilk günkü görünümünü muhafaza etmesi sağlanmıştır. Hiçbir kanserojen madde içermez.

Yan kulplar ısıya dayanıklı ısınmayan, el yakmayan yüksek kalite bakalit malzemeden üretilmiş olup gövdeye paslanmaz çelik alevliklerle monte edilmiştir.

Cam kapaklar yüksek ısıya dayanıklı ve buhar deliklidir

Homojen ısı dağılımı sayesinde yüksek ısı tasarrufu sağlarken, yemekleriniz doyumsuz tatlara ulaşacaktır. Tüm ürünlerde, 4006 özel alaşımlı alüminyum disk kullanılmıştır.

PİŞİRME GEREÇLERİNDE QUANTANIUM

QUANTAIUM içten destekli, su bazlı ve çok katmanlı bir kaplamadır. Titanyum parçacıkları içeren benzersiz yapısı kaplamanın neredeyse tüm dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlar.

QUANTAIUM Teflon’un pişirme gereçleri için yapışmaz kaplamaları rahat ve sağlıklı bir pişirme için kanıtlanmış performansı ve olağanüstü dayanıklılığıyla dünyanın önde gelen yapışmaz kaplama markasıdır. Bu kaplamalar sağlıklı olan düşük yağlı pişirmeye el verirken zaman ve çaba kazanımı sağlayan kolay bir temizleme sunuyor. Dünya çapında milyonlarca ev teflon yapışmaz kaplamalı pişirme gereçlerini güvenlik ve kolaylığını güvenmektedir.

Titanyum parçacıkların çizilmeye karşı sunduğu mükemmel koruma sayesinde QUANTAIUM, geleneksel yöntemlerle güçlendirilen diğer sıradan sistemlere göre çok daha sert ve uzun ömürlüdür. Bunun nedeni titanyum diğer pişirme gereçlerinde kullanılan krom çeliğe göre kat kat daha sert olmasıdır.

FIRIN GEREÇLERİNDE QUANTANIUM

Püskürme kaplama tekniği ile fırın koşullarına dayanıklı olacak şekilde üretilen QUANTAIUM içten destekli, solvent bazlı ve iki katmanlı bir non-stick sistemidir. Kaplamanın titanyum parçacıkları içeren yapısı QUANTAIUM’un aşınmaya karşı üstün bir performans göstermesini sağlar.

QUANTAIUM’un bu versiyonunda PTFE yerine kullanılan slikon, ürüne üstün ayrılma özelliği kazandırır.  Fırın gereçlerinde kullanılan QUANTAIUM (püskürtme versiyon) , “PTFE/PFOA, içermemektedir”.

Titanyumun çizilmeye karşı sunduğu mükemmel koruma sayesinde QUANTAIUM geleneksel yöntemlerle güçlendirilen diğer fırın gereçleri sistemlerine göre çok daha sert uzun ömürlüdür. Bu QUANTAIUM ürünü, alüminyum ve fosfatlı-karbon-çelik alt katmanlar ile kullanılmaya çok uygundur.